Główny Urząd Miar jest urzędem administracji rządowej, właściwym w sprawach miar i probiernictwa. Prezes Głównego Urzędu Miar podlega Ministrowi Rozwoju zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2019 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rozwoju Dz. U. z 2019 r., poz. 2261. Działa na rzecz zagwarantowania zdolności pomiarowych niezbędnych dla zrównoważonego rozwoju gospodarki, zapewnienia odpowiedniego poziomu jakości życia społeczeństwa oraz zabezpieczenia interesów obywateli.
KGHM zajmuje się wydobyciem i przetwórstwem cennych surowców naturalnych. Jego sercem jest największe w Europie złoże rudy miedzi zlokalizowane w południowo-zachodniej Polsce. Dzięki bogatemu doświadczeniu, otwartości i stałemu podnoszeniu kompetencji firma zbudowała unikalną kulturę współdziałania i osiągnęła wysoką pozycję na arenie międzynarodowej.
Sieć Badawcz Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny działa w ramach jednej z największych sieci badawczych w Europie. To drugi co do wielkości Instytut Łukasiewicza w Polsce.
W 26 Instytutach Łukasiewicza pracuje ponad 7000 pracowników. W Poznaniu zatrudniamy niemal 700 osób. Naszą ambicją jest rozwijać się tak, aby pod koniec 2023 roku zatrudniać już 800 pracowników.
Pracujemy z wykorzystaniem unikatowej w skali kraju aparatury badawczej, w nowoczesnych laboratoriach, w Centrach Badawczych zlokalizowanych w centralnych punktach Poznania.
Dołączając do naszego zespołu masz szansę pracować z najzdolniejszymi naukowcami, realizującymi najciekawsze projekty z obszaru badawczo-rozwojowego – B+R, w interdyscyplinarnych zespołach, z pasją dążących do celu.
Stawiamy na samodzielność, cenimy zaangażowanie i inicjatywę, pomagamy w rozwoju, motywujemy, nagradzamy dodatkowy wysiłek.
Łukasiewicz – PIT to ciekawe i rozwojowe środowisko pracy!
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: General Electric, Airbus czy Pratt & Whitney oraz instytucjami z branży kosmicznej, w tym z Europejską Agencją Kosmiczną. Strategicznymi obszarami badawczymi Instytutu są technologie lotnicze, kosmiczne oraz bezzałogowe. Prowadzone są tutaj także badania i usługi dla przemysłu krajowego oraz zagranicznego w zakresie technologii materiałowych i kompozytowych, przyrostowych, teledetekcyjnych, energetycznych oraz wydobywczych.
NASK jest państwowym instytutem badawczym, którego misją jest poszukiwanie i wdrażanie rozwiązań, służących rozwojowi sieci teleinformatycznych w Polsce oraz poprawie ich efektywności i bezpieczeństwa. Instytut prowadzi badania naukowe, prace rozwojowe, a także działalność operacyjną na rzecz bezpieczeństwa polskiej cywilnej cyberprzestrzeni. Ważnym elementem działalności NASK jest też edukacja użytkowników oraz promowanie koncepcji społeczeństwa informacyjnego, głównie w celu ochrony dzieci i młodzieży przed zagrożeniami, związanymi z użytkowaniem nowych technologii.
Platforma Przemysłu Przyszłości powstała, żeby wzmacniać kompetencje i konkurencyjność przedsiębiorstw, prowadzących działalność na terenie Polski, poprzez wspieranie ich transformacji w kierunku przemysłu 4.0 Jednym z głównych celów inicjatywy jest również wzmacnianie kompetencji kadr dla przemysłu przyszłości. Są to programy szkoleń i nowatorskich sposobów demonstrowania rozwiązań. Działamy na rzecz wzmacniania ekosystemu biznesowego tworzonego przez polskie przedsiębiorstwa produkcyjne. Realizujemy ten cel, tworząc mechanizmy współdziałania, dzielenia się wiedzą oraz budowania zaufania w relacjach między podmiotami rynkowymi zaangażowanymi w proces transformacji cyfrowej. Podejmowane działania mają angażować firmy do sieciowej współpracy i współtworzenia nowych wartości.
Kombucha by Laurent to młoda, polska firma zajmująca się produkcją kombuchy w ekologiczny, przyjazny naturze sposób z najwyższej jakości składników z upraw organicznych. Misją firmy jest zrewolucjonizowanie polskiego jedzenia, picia i stylu życia. Od kilku lat wprowadzają na rynek kombuchę z wyjątkowymi dodatkami takimi jak dębowe płatki, owoce róży czy kwiat bzu, które tworzą niesamowity smak oferowanego przez nich napoju. Chcą tym samym pomóc klientowi przywrócić równowagę i zdrowie tak aby poczuł się on najszczęśliwszą i najzdrowszą wersją siebie.
Do wyprodukowania jak najlepszej jakości produktu niezbędna jest nauka, dlatego firma zdecydowała się podjąć współpracę badawczo-rozwojową w zakresie ulepszenia cech organoleptycznych oraz prozdrowotnych fermentowanego naparu herbacianego z Instytutem Technologii Fermentacji i Mikrobiologii Politechniki Łódzkiej.
Robotics Avenue zajmuje się działaniami w obszarze przemysłu 4.0, w tym m.in. robotyzacją oraz automatyzacją. Jest eksperckim wsparciem dla przedsiębiorców, którzy chcą zautomatyzować oraz zrobotyzować swoje procesy produkcyjne. Wdraża także swoje autorskie rozwiązania poprawiające np. proces spawania.